تربيت كودك

تربيت كودك

تربيت كودكTel:88-0000-0000

همه آنچه كه درباره استفراغ كودكان و درمان خانگي آن با روش گياهي بايد بدانيد!

استفراغ نوعي ناراحتي دستگاه گوارش مي باشد كه اين حالت دركودكان هم اتفاق مي افتد. در اين مطلب مي خواهيم همه آنچه كه درباره استفراغ كودكان و درمان خانگي آن با روش گياهي بايد بدانيد را به شما آموزش دهيم.

كودكان به دلايل مختلف مخصوصاً در فصل گرما دچار استفراغ مي شوند. استفراغ حالتي است كه به علت انسداد ناشي از اختلال ارگان‌هاي گوارشي ايجاد مي شود و باعث مي‌شود گلوي شما آن­چه كه در معده وجود دارد را بيرون بفرستد. براي درمان استفراغ كودكان راه هاي زيادي وجود دارد كه ما در اين بخش مي خواهيم شما را با درمان اين حالت فقط با داروهاي گياهي آشنا نماييم.

دلايل بالا آوردن كودكان:

مواد گياهي موثر در درمان استفراغ كودكان:

1- ميخك :

ميخك

پزشكان ، براي درمان گياهي استفراغ كودكان در درجه اول به آنها ميخك سفارش مي كنند. ميخك يكي از شگفت‌انگيزترين داروهاي خانگي براي استفراغ است. يكي از بهترين خواص ميخك ضد عفوني كننده بودن آن است و از اين خاصيت مي توان براي دردهاي شكمي كودكان بهره برد. براي اينكار مي توانيد چند عدد ميخك را به كودكتان بخورانيد اگر مزه تند آن را دوست نداشت مي توانيد ميخك را كوبيده و با چند قاشق عسل مخلوط كنيد.

2- زيره سبز:

زيره سبز به عنوان روشي مفيد براي درمان استفراغ كودكان به كار مي رود. مي توانيد مقداري زيره سبز را آسياب كرده و چند قاشق از آن را با يك فنجان آب مخلوط كرده و به كودك بخورانيد.

براي آشنايي با سير موارد بر روي لينك زير كليك كنيد:

همه آنچه كه درباره استفراغ كودكان و درمان خانگي آن با روش گياهي

 

ادامهـ مطلبـ
| ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ | ۰۱:۱۷:۲۸ | ياشار
،

معرفي تصويري انواع اختلالات در كودكان دختر و پسر زير ۹ سال +درمان

دوران كودكي حساس ترين دوران زندگي يك فرد محسوب مي شود و به مراقبت زيادي نياز دارد. در اين پست قصد داريم به معرفي تصويري انواع اختلالات در كودكان دختر و پسر زير 9 سال به همراه روش درمان آنها بپردازيم.

محيط خانه و شخصيت افراد خانواده همواره از مهم ترين عوامل تأثيرگذار در رفتار كودكان مي باشد. والدين با رفتارهاي خود موقعيت هايي ايجاد مي كنند كه باعث شكل گيري رفتارهاي خاص در فرزندان مي شودد و يا سرمشق هايي را براي الگوسازي در اختيار آنها قرار داده و يا به تشويق دسته­ خاصي از رفتارها مي پردازند. در ادامه مطلب با برخي از مهم ترين اختلالات شايع در كودكان آشنا مي شويد.

1- بيماري اوتيسم:

اوتيسم

با اينكه خيلي از والدين با اين واژه آشنا نيستند اما والدين زيادي هم هستند كه با اين عارضه در كودكان خود درگيرند و براي رفع آن تلاش زيادي مي كنند. اوتيسم يا درخودماندگي يكي از بيماري هاي اختلال رشدي است كه در دوران كودكي قبل از سه سالگي بروز مي كند. علائم اوتيسم معمولا از نه ماهگي قابل تشخيص است اما در دو، سه سالگي كاملا مشخص مي شود. اين بيماري با تاثير بر روي مغز افراد مبتلا، باعث مي شود اين كودكان در سه حوزه تعاملات اجتماعي، ارتباط با ديگران و نداشتن ابزارهاي لازم براي تعاملات از جمله تماس چشمي مشكل داشته باشند.

2- ترس در كودكان:

دراغلب كودكان، در سنين 6 تا 8 ماهگي، ترس از افراد بيگانه ديده مي شود و ممكن است تا 18 ماهگي نيز ادامه يابد، ولي با بالا رفتن سن كودك، نوع ترس ها نيز تغيير مي كند. ترس از تاريكي و تنهايي و ترس از حيوانات، بين 2 تا 5 سالگي در كودكان ظاهر مي گردد. ترس از مدرسه به ويژه با آغاز دوره دبستان در برخي از دانش آموزان ديده مي شود.

براي مطالعه ادامه متن بر روي لينك زير كليك كنيد:

معرفي تصويري انواع اختلالات در كودكان دختر و پسر زير 9 سال

 

ادامهـ مطلبـ
| ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ | ۰۱:۱۶:۵۴ | ياشار
،

علت مدفوع خوني در كودكان و جديدترين روش درمان سريع آن چيست؟

با اينكه درصد كمي از كودكان مشكل مدفوع خوني دارند اما مدفوع خوني نشان دهنده وجود مشكلي در روده آنهاست كه بايد با پزشك متخصص مشورت كنيد. در اين پست در مورد علت مدفوع خوني در كودكان و جديدترين روش درمان سريع آن اطلاعاتي را در اختيار شما قرار مي دهيم.

بعضي از والدين با مشاهده مدفوع خوني كودك خود دستپاچه شده و خيلي نگران مي شوند. در پاسخ به اين نگرش بايد گفت با اينكه وجود خون در مدفوع كودكان ممكن است خطرناك باشد اما در اكثر موارد حاي نگراني نيست و اين مشكل در كوتاه مدت رفع خواهد شد. اما در برخي موارد ممكن است اين خون علامت ابتلا به بيماري‌هاي خطرناك پاتولوژيكي باشد. بنابراين با ارزيابي و تشخيص به موقع، احتمال بروز خطرات احتمالي براي كودكان مبتلا به مدفوع خوني به حداقل مي‌رسد.

دلايل ايجاد مدفوع خوني در كودكان:

مدفوع خوني در كودكان دلايل متعددي دارد كه طبق تشخيص پزشك بايد درمان شوند. در اين قسمت شما را با مهم ترين دلايل مدفوع خوني در كودكان آشنا مي كنيم :

1- بيماري هاي التهابي روده اي:

بيماري هاي مثل كرون يا كوليت شايع ترين دليل براي اين موضوع بوده و سبب سوزش در دستگاه هاي گوارشي و خوني شدن آنها مي شود. بيماري كرون يا كوليت زخمي يك بيماري است كه باعث تورم در پوشش داخلي دستگاه گوارش مي‌شود. اين التهاب باعث ابتلا به مدفوع خوني، اسهال و بي‌اشتهايي و كاهش وزن در كودكان مي‌شود.

مدفوع-خوني

2- بيماري دايورتيكول مكل:

بيماري دايورتيكول مكل در كودكان باعث ايجاد مدفوع خوني مي شود كه با انجام آزماشات لازم اين علت مشخص مي گردد. اين يك بيماري مادرزادي است كه در آن يك كيسه در نزديكي انتهاي تحتاني روده كوچك نوزاد تشكيل مي‌شود. اين قسمت باقيمانده ممكن است حاوي سلول‌هايي باشد كه در معده اسيد ترشح مي‌كنند و باعث ايجاد زخم و خوني شدن مدفوع نوزاد مي‌شوند.

ادامه متن را با كليك بر روي لينك زير بخوانيد:

علت مدفوع خوني در كودكان و جديدترين روش درمان سريع آن

 

ادامهـ مطلبـ
| ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ | ۰۱:۱۶:۰۲ | ياشار
،

اطلاعاتي كه راجب دندان درآوردن نوزاد و تب ناشي از آن حتما بايد بدانيد!

اكثر نوزادان موقع درآوردن دندان خيلي بي قراري مي كنند. حساسيت به رشد دندان در بعضي كودكان دردآور و براي بعضي ديگر بدون درد همراه است و هيچ واكنشي نشان نمي دهند. براي آرام كردن درد لثه كودك شما مي توانيد با انگشت تميز خود، لثه هاي كودك را ماساژ دهيد يا مي توانيد يك دندان گير پلاستيكي به كودك بدهيد تا خودش آن را بجود. در اين پست مي خواهيم با اطلاعاتي كه راجع به دندان درآوردن نوزاد و تب ناشي از آن حتما بايد بدانيد! در خدمت شما باشيم.

مقدمه:

اگر شما هم جزو آن دسته از والديني هستيد كه رويش دندانهاي كودك عزيزتان با بي تابي و نا آرامي زياد وي همراه است و از اين اتفاق كلافه شده ايد در اين مطلب اطلاعاتي در اختيارتان قرار مي دهيم تا با آگاهي كامل با اين پروسه رفتار كنيد و نگراني هايتان تا حدودي كمتر شود. پس اين مطلب را تا انتها دنبال نماييد.

رويش دندان در تمام نوزادان در يك زمان خاص نيست . لثه ها در نوزادان از زمان 3 ماهگي شروع به خاريدن مي كنند در اين زمان كودكان دچار آب ريزش از دهان مي شوند كه اين موضوع به دليل ريفلاكس بيولوژيك است. از نشانه هاي دندان در كودكان اين است كه دستش را داخل دهانش مي‌كند، اشتهايش كم مي شود و آب دهان از گوشه و كنار لبش بيرون مي‌ريزد و دوست دارد اجسام مختلف را گاز بگيرد و بخورد. دندان در آوردن با ناراحتي لثه و فك همراه است دندان در زير سطح بافت لثه حركت مي كند اين منطقه ممكن است كمي قرمز و متورم به نظر برسد گاهي اوقات يك منطقه پر از مايع شبيه به يك “تاول خون” ممكن است بر روي دندان در حال درآمدن ديده شود برخي از دندان ها ممكن است زماني كه در حال در آمدن هستند حساس تر از ديگران باشند دندان آسياب ممكن است به علت سطح بزرگتر خود سبب ناراحتي بيشتر شود. علائمي كه با دندان درآوردن رخ مي دهد عبارتند از:

چه موقع بايد يك دكتر مراجعه كنيد؟

teeth1

كودكانى كه دماى بدنشان كمتر از 9/38 درجه سانتي گراد است، معمولاً احتياج به مداوا و درمان ندارند، مگر اينكه احساس ناراحتى كنند. البته در اين مورد يك استثنا وجود دارد: چنانچه نوزاد سه ماهه يا كوچك ترى داريد، اگر دماى بدنش 38 درجه سانتي گراد يا بيشتر بود، بايد با پزشك كودك خود مشورت كنيد يا او را به مركز اورژانس ببريد، زيرا در اين سن حتى يك تب خفيف نيز مى تواند علامت يك عفونت جدى باشد. اما در مورد كودكان بزرگ تر، رفتارها و ميزان فعاليت ها بايد دقيقا مورد بررسى قرار بگيرد. همچنين اگر كودك شما تب (بالاي 101 ° F در درجه حرارت)، اسهال، استفراغ و ساير مسائل مهمي مانند تشنج دارد به يك دكتر مراجعه نماييد.

ادامه متن را در لينك اصلي زير بخوانيد:

اطلاعاتي كه راجب دندان درآوردن نوزاد و تب ناشي از آن

 

ادامهـ مطلبـ
| ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ | ۰۱:۱۵:۱۱ | ياشار
،

۳ دعاي موثر براي درمان زردي نوزاد در كنار معاينات پزشكي

اكثر نوزادان در ابتداي تولد با بيماري زردي مواجه مي شوند. در بدن نوزاد تازه متولد شده با افزايش تخريب گلبولهاي قرمز بيلي روبين خون آنها نيز افزايش مي يابد و بدليل اينكه كبد نمي تواند آنها را بطور كامل دفع كند در نتيجه باعث ايجاد زردي مي شود. اغلب اوقات اين عارضه زود درمان مي شود. در اين بخش از آموزش هايمان مي خواهيم شما را با 3 تا از دعاهاي قرآني مؤثر براي درمان زردي آشنا كنيم.

مقدمه:

اولين بيماري كه اكثر نوزادان با آن دست و پنجه نرم مي كنند بيماري يرقان است كه به زبان عاميانه به آن زردي گفته مي شود. زردي ابتدا تنها صورت را دربرمي گيرد ولي رفته رفته قفسه سينه، ناحيه شكم، پاها و كف پا و اندام هاي تحتاني را نيز درگير مي كند زردي در نوزادان گاهي باعث خستگي مفرط و سوءتغذيه مي شود. شما مي توانيد براي درمان سريعتر نوزادي كه زردي دارد، در كنار معالجات پزشكي دعاهاي مخصوص براي اين بيماري را بخوانيد.

معمولاً زردي بيماري جدي اي محسوب نمي شود و طي يك تا 2 هفته بهبود مي يابد. ولي چنانچه ميزان بيلي روبين بالاتر از حد بوده و بدون درمان باقي بماند، بيلي روبين وارد مغز شده و باعث وارد آمدن آسيب هاي جدي به مغز مي شود. نوزاداني كه در 24 ساعت اول پس از تولد دچار اين علائم مي شوند، بايد حتما تحت آزمايش ميزان بيلي روبين قرار بگيرند. البته براي احتياط بهتر است طي 5 روز اول تولد، كودك تحت بررسي قرار گيرد تا از عدم ابتلا به زردي در او مطمئن شويد.

زردي-نوزاد

دعاي شماره 1- جهت رفع زردي نوزاد

براي رفع زردي نوزاد آيه 41 سوره سبا و آيات 16 تا 18 سوره يس را بنويسيد و بالاي سر او آويزان كنيد: آيات مباركه زير را با طهارت كامل با گلاب و زعفران بر روي كاغذ سفيد بيخط نوشته و بر بالاي سر مريض آويزان كنيد:

ادامه متن را در لينك زير بخوانيد:

3 دعاي موثر براي درمان زردي نوزاد

 

ادامهـ مطلبـ
| ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۲:۱۷:۳۷ | ياشار
،

علت بالا آوردن نوزاد و جديدترين روش درمان سريع آن چيست؟

بالا آوردن در بين نوزادان امري طبيعي است و يكي از مشكلات شايع بين بيشتر نوزادان بعد از شير خوردن است. در اين پست تصميم داريم تا علت بالا آوردن نوزاد و جديدترين روش درمان سريع آن را براي شما توضيح دهيم.

دلايل بالا آوردن و استفراغ نوزاد

اگر كودك شما بجز بالا آوردن شير، حال بدتري دارد و چيزهاي ديگر هم بالا مي آورد، دلايل اصلي آن مي تواند يكي از موارد زير باشد:

آنفولانزاي معده: اين بيماري با آنفولانزاي معمولي متفاوت است و ممكن است دليل بالا آوردن نوزاد شما باشد. عمده دليل آن هم ويروس ها يا باكتري ها هستند و از نشانه هاي اصلي آن، بالا آوردن همراه با تب كردن است.

آلرژي به غذا: گاهي حساسيت به يك غذاي خاص موجب بالا آوردن در نوزادان مي شود. بخصوص در مورد، بادام زميني، بادام و گردو و پسته، تخم مرغ، شير و سويا.

مسموميت غذايي: يكي از دلايل ديگر در بالا آوردن نوزاد است. ممكن است غذايي را خوب نپخته باشيد يا اينكه در شرايط خوبي مواد غذايي را نگهداري نكرده باشيد و به نوزاد داده ايد.

انسداد روده: اين موضوع هم يكي از دلايل كمتر شايع است. از نشانه هاي اين مورد اين است كه كمي بعد از غذا خوردن، بالا آوردن نوزاد هم شروع مي شود.

صدمه ديدن موقع بازي: گاهي صدمه موقع بازي كردن يا زمين خوردن مي تواند عامل مشكلاتي براي نوزاد شود.

مصرف برخي داروها: داروهايي مثل كدئين، اريترومايسين، داروهاي آسم، آهن مصرفي كودك، استامينوفن و ايبوبروفن خيلي زود مي توانند سبب بالا آوردن نوزاد شوند.

توصيه هايي به مادران:

ادامه متن را با مراجعه به لينك اصلي زير بخوانيد:

علت بالا آوردن نوزاد و جديدترين روش درمان سريع آن چيست؟

ادامهـ مطلبـ
| ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۲:۱۶:۵۶ | ياشار
،

دانلود رايگان كارتون بهترين داستانهاي دنيا به زبان فارسي

اگر شما نيز به ياد دوران كودكي افتاده ايد و دلتان براي كارتون هايي كه آن زمان تماشا مي كرديد تنگ شده است در اين مطلب به اين نياز شما جامه عمل مي پوشانيم و يكي از زيباترين كارتون هاي خاطره انگيز قديمي يعني كارتون بهترين داستانهاي دنيا را كه به زبان فارسي مي باشد براي دانلود رايگان در اختيار شما قرار مي دهيم. اميدواريم لذت ببريد.

مقدمه:

اگر به ياد داشته باشيد در كارتون بهترين داستانهاي دنيا حيوانات و يا آدم‌هايي كه همگي آن‌ها به يك چيز اشتراك داشتند، پاهاي بسيار كلفت و دستان زمخت! حتي خرگوش‌هاي كارتون هم عجيب و غريب بودند و سبيل‌هايشان انگار كه با ماژيك تخته وايت‌برد كشيده شده بود! در هر صورت اين برنامه از مجموعه كارتون هاي قديمي دهه شصت بود كه از برنامه كودك و نوجوان تلويزيون ايران پخش مي شد و همه بچه هاي آن زمان، علاقه شديدي به آن داشتند. اگر شما هم به اين كارتون علاقمنديد مي توانيد در ادامه كليپي از اين برنامه را ببينيد.

بÙ?ترÛ?Ù?-داستاÙ?Ù?اÛ?-دÙ?Û?ا

جهت دانلود بر روي لينك زير كليك كنيد:

دانلود رايگان كارتون بهترين داستانهاي دنيا به زبان فارسي

 

ادامهـ مطلبـ
| ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۲:۱۶:۲۵ | ياشار
،

دانلود رايگان انيميشن مهارت هاي زندگي باكيفيت عالي

آيا با مجموعه انيميشن هاي مهارت هاي زندگي براي كودكان آشنا هستيد؟ اين برنامه بزرگترين مجموعه انيميشن كشورمان ايران است كه تأثيرات مثبت زيادي بر روي تربيت كودكان و نحوه روابط آنها با ديگران دارند. پس اگر تاكنون موفق به تماشاي اين برنامه نشده ايد در اين پست براي شما علاقمندان ، قسمتي از اين مجموعه را كه داراي كيفيت بالايي مي باشد آماده كرده ايم كه مي توانيد دانلود نماييد.

مقدمه:

يكي از بهترين برنامه ها براي كودكان انيميشن مهرت ها ي زندگي مي باشد. اين انيميشن مهارت‌هاي مورد نياز براي زندگي اجتماعي و نكات مربوط به آداب معاشرت در جامعه را به زبان ساده و زيبا آموزش مي دهد . ديدن تمام مجموعه هاي اين انيميشن مفيد را به كودكان شما توصيه مي كنيم . ما در اين مطلب به عنوان نمونه يك قسمت از مجموعه داستانهاي آموزنده مهارت هاي زندگي را تهيه كرده ايم كه براي دانلود رايگان در اختيار شما قرار مي دهيم.

مهارت-هاي-زندگي1

مجموعه مهارت هاي زندگي برنامه اي مناسب براي كودكان تا سنين 14 سالگي مي باشد. نخستين بار انيميشن «مهارت‌هاي زندگي» به تهيه‌كنندگي مركز پويانمايي صبا و كارگرداني فرخ يكدانه، مهر ماه 92 در 50 قسمت از شبكه پويا سيما روي آنتن رفت. دانا، پسربچه‌ايست كه در يك خانواد? فرهنگي و متوسط به همراه خواهر، مادر، پدر، پدربزرگ و مادربزرگش زندگي مي‌كند. در مقابلِ خان? آنها مجتمع بزرگي قرار دارد كه خانواده‌هاي متعددي در آن زندگي مي‌كنند و به همين دليل مسائل گوناگوني اتفاق مي‌افتد كه بايد از همه اين اتفاقات و ماجراها درس بگيريم.

براي دانلود و تماشاي اين ويدئوها بر روي لينك زير كليك كنيد:

دانلود رايگان انيميشن مهارت هاي زندگي باكيفيت عالي

 

ادامهـ مطلبـ
| ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۲:۱۶:۰۴ | ياشار
،

بهترين روش آموزش آواز به كودكان با استعداد +فيلم

در ادامه آموزش هاي كاربردي موسيقي كودكان، امروز بهترين متد و كارهايي كه براي آموزش آواز به كودك با استعداد براي شكوفايي اش را بايد انجام دهيد به نقل از وب سايت معتبر Wikihow براي شما توضيح مي دهيم.

1- قبل از انجام تمرينات حنجره شان را گرم كنيد

نكته بسيار مهمي است كه از همان ابتدا اجازه ندهيم صداي كودك آسيب ببيند. مهم ترين نكته براي اين موضوع هم گرم كردن صدا قبل از شروع تمرين است. خيلي راحت از كودك بخواهيد كه چندين بار نفس عميق و سپس خميازه بكشد. خميازه كشيدن و نفس عميق باعث باز شدن و انعطاف بيشتر حنجره خواهد شد.

2- تنفس را تمرين كنيد

يكي از نكات بسيار مهم در آواز خواندن نفس گيري كودكان است. اين كار را خيلي راحت مي توانيد با كمك تمرينات تنفس عميق به كودكان آموزش دهيد. به اين ترتيب كه به كودك ياد دهيد كه هوا را از داخل بيني به داخل بدهد و با دهان به بيرون. ضمن اينكه بايد به كودك آموزش دهيد به جاي اينكه هوا را به داخل سينه خود بدهد، آن را به داخل ديافراگم و معده بفرستد كه اين كار كمي نياز به تمرين دارد.

3- براي تمرين كودك يك نوت پيدا كنيد كه طبيعي باشد

نوت هاي طبيعي مثل LA يا گفتن Ah با صوت و آواز مي تواند به شما كمك كند تا گام صداي كودك را و زير و بم بودن آن را تشخيص دهيد. پيدا كردن گام صدا را مي توانيد با نواختن پيانو يا يك آلت موسيقي ديگر انجام دهيد تا نزديك ترين نوت به صداي كودك را بفهميد.

Ø¢Ù?Ù?زش Ø¢Ù?از بÙ? Ú©Ù?دک 11

توضيحات بيشتر را با كليك بر روي لينك زير بخوانيد:

بهترين روش آموزش آواز به كودكان با استعداد

ادامهـ مطلبـ
| ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ | ۰۹:۳۳:۱۷ | ياشار
،

۴ تا از بهترين اپليكيشن هاي اندرويد براي آموزش زبان به كودكان

اگر شما هم جزو آن دسته از والديني هستيد كه دوست داريد كودكتان از همان سنين پايين، زبان انگليسي را ياد بگيرد ! در اين پست براي شما اپليكيشن هايي را معرفي مي كنيم كه در اين زمينه به شما كمك مي كنند. مي خواهيم 4 تا از بهترين اپليكيشن هاي اندرويد براي آموزش زبان به كودكان را به شما معرفي نماييم و آنها را براي دانلود رايگان در اختيار شما قرار دهيم.

معرفي بهترين اپليكيشن هاي اندرويد براي آموزش زبان به كودكان

1- نرم افزار آموزش “انگليسي‌ براي نو نهالان”

Screenshot Image

در اين برنامه كه با بازي و سرگرمي همراه است لغات انگليسي‌ را با تلفظ صحيح به كودكان پيش دبستاني آموزش مي دهد . تصاوير زيبايي كه براي كلمات در نظر گرفته شده است كمك زيادي به يادگيري كلمات توسط بچه ها مي كند.

2- نرم افزار آموزش انگليسي به زبان كودكان 1:

2- نرم افزار آموزش زبان براي كودكان

3-  نرم افزار آموزش زبان انگليسي با گوش دادن موسيقي – چكامه‎

جهت دانلود اين برنامه هاي جذاب بر روي لينك زير كليك كنيد:

4 تا از بهترين اپليكيشن هاي اندرويد براي آموزش زبان به كودكان

ادامهـ مطلبـ
| ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ | ۰۹:۳۲:۰۴ | ياشار
،

جستجوگر


درباره ما

رمزینه بارکد


آمار

افراد آنلاين : 1
بازديد امروز : 3
بازديد ديروز : 26
بازديد كل : 155

سرویس وبلاگدهی فارسی یا پارسی رایگان